Skip Navigation Links.

Компактна Температурна Када

FLUKE 6330
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (35 до 300)°C.

542.195 ден
(вклучено ДДВ): 82.707,71 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 6330 е температурна када и се користи во процесите на температурна калибрација. Поседува висока точност и прецизност на реализираните  вредности на температурата.

 

Карактеристики:

  • Температурен опсег: (35 до 300)°C
  • Стабилност: ± 0.005°C на 100°C (масло 5012) односно ± 0.010°C на 200°C (масло 5017) односно ± 0.015°C на 300 °C (масло 5017)
  • Униформност: ± 0.007°C на 100°C (масло 5012) односно ± 0.015°C на 200°C (масло 5017) односно ± 0.020°C на 300°C (масло 5017)
  • Време на загревање: 250min од 35°C на 300°C  (масло 5017)
  • Време на стабилизација: 15-20min
  • Резолуција на дисплејот: 0,01°C
  • Работна површина: (81x133)mm
  • Длабочина: 234mm
  • Волумен: 9,2 литри
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.