Skip Navigation Links.

Компактна Температурна Када

FLUKE 7320
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (-20 до 150)°C.

667.820 ден
(вклучено ДДВ): 101.870,85 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 7320  е температурна када и се користи во процесите на температурна калибрација. Поседува висока точност и прецизност на реализираните  вредности на температурата.

 

Карактеристики:

  • Температурен опсег (-20 до 150)°C
  • Стабилност:± 0.005°C на –20 °C (ethanol) односно± 0.005°C на 25°C  (вода) односно ± 0.007°C на 150°C (масло 5012)
  • Униформност: ± 0.005°C на –20°C (ethanol) односно ±0.005°C на 25°C (вода) односно ±0.010°C на 150°C (масло 5012)
  • Време на загревање: 80 минути, од 25°C до 50°C (масло 5012)
  • Време на ладење: 100 минути, од 25°C до –20°C (масло 5012)
  • Време на стабилизација: 15-20min
  • Резолуција на дисплејот: 0,01°C
  • Работна површина: (81x133)mm
  • Длабочина: 234 mm
  • Волумен: 9,2 литри
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.