Skip Navigation Links.

Опрема за калибрација

Производи на страна:
Страна 1 од 1
FLUKE 1529-R
Брзо инфо
(0)

Лабораториски термометар  со 4 канали за приклучување на прецизни PRT температурни сонди.

468.291 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 5500A
Брзо инфо
(0)
Повеќефункциски калибратор за генерирање еднонасочни и наизменични напонски и струјни сигнали со различна фреквенција и облик (чисти синусни и изобличени наизменични сигнали...
Повеќе
Само во продавница
FLUKE 5320A
Брзо инфо
(0)
Повеќенаменски калибратор на електрични големини наменет за калибрација на електроинсталатерски инструменти за изолација, заштитни импеданси, диференцијални склопки (RCD), з...
Повеќе
Само во продавница
FLUKE 6100B
Брзо инфо
(0)

Калибратор/Еталон за електрична енергија и моќност.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 6105A
Брзо инфо
(0)

Калибратор/Еталон за електрична енергија и моќност.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 6330
Брзо инфо
(0)

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (35 до 300)°C.

542.195 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 7320
Брзо инфо
(0)

Компактна температурна када за реализација на температури во опсег (-20 до 150)°C.

667.820 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 9142-EP
Брзо инфо
(0)

Температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и температурни процесни давачи за опсег (-25+150)°C.

617.658 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 9144-EP
Брзо инфо
(0)

Температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и температурни процесни давачи за опсег (50-600)°C.

590.613 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MET/CAL
Брзо инфо
(0)

Програмски пакет за калибраторите на Fluke за автоматизација на мерниот процес.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 8508A
Брзо инфо
(0)

Референтен мултиметар со висока прецизност и 8,5 цифри.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 5626-12A
Брзо инфо
(0)

Референтна температурна сонда - работен еталон за температура за употреба во процесите на калибрација на температура со температурните кади.

199.094 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.