USB -RS232 Конвертор

CABLE-146
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
USB во RS232 Конвертор, DB9, 0.9 m
395 ден
(вклучено ДДВ): 18,81 ден
Беспл. Испор.
w

Ако вашиот компјутер нема сериски порт може да го употребите овој кабел-конвертор за да поврзете уред со сериски порт како модем, фискален принтер, скенер, PDA и сл. на USB порт.

 

Карактеристики:

  • Пренос на податоци преку USB порт на RS232
  • USB A-тип машки на DB-9 машки
  • Должина: 0.9m
  • Напојување: 5V / 0.5A
  • Компатибилен со Windows XP/Vista/7/8/10, Linux и Mac
Должина на кабел 0,9 m
Излезна конекција
DB9
Број на сериски (RS232) порти
1
Влезна конекција
USB
Тип на USB конекција
USB A
USB Конекција
USB2.0
Поддржани оперативни системи
Windows XP
Windows Vista
Windows 7
Windows 8
Windows 10
Mac
Linux
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.