USB Хаб

NE-USBHUB03/11
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
USB Хаб, 11 Портен, USB 3.0, Напојување, Полнење, QC3.0, Црн
2.957 ден
(вклучено ДДВ): 140,81 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Nedis® USB 3.0 хаб за поврзување на Вашиот десктоп или лаптоп компјутер кој овозможува дополнителни USB порти за поврзување на USB флеш мемории, глувчиња, принтери, мрежни адаптери и други уреди. Опремен е со дополнително напојување кое овозможува поврзување на уреди како 2.5” екстерни дискови.
USB 3.0 хабот работи со брзини до 10 пати поголеми од стандардните USB 2.0.

 

Карактеристики:

 • 10x USB 3.0 порти + 1x порта за брзо полнење
 • QC3.0 порта за полнење
 • Куќиште од висококвалитетен алуминиум
 • USB 3.0 со брзини до 5 Gbit/s
 • LED индикација за сите порти
 • Вградена заштита од пренапон
 • USB 3.0 кабел и 12V/3A адаптер за напојување
 • Едноставно и брзо поврзување
 • Подржува Windows® и Mac OS

 

Пакувањето содржи:

 • USB хаб
 • USB кабел
 • Адаптер за напојување
USB Конекција
USB3.0
Број на USB порти
11
Тип на напојување
Адаптер
Напојување (DC) 12 V-DC
Тип на конекција
USB
Димензии 145x75x230 mm
Тежина 500 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.