Професионален Продолжен Кабел

BN-PROFF30
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BRENNENSTUHL
Продолжен Кабел, Професионален, x4 Шуко, Пренапонска Заштита, 1.8 m, Црн/Сив
2.650 ден
(вклучено ДДВ): 404,24 ден
Беспл. Испор.
w

Професионален продолжен кабел за лесно поврзување на компјутер, видео, аудио уреди и сл. директно на вашата маса или биро. Кабелот по форма е елегантен и едноставен, изработен од многу цврст материјал со термичка заштита и заштита од голема струја до максимум 30.000A.

Карактеристики:

 • Заштита за вашиот уред од дефекти во електричната мрежа, индиректен удар на гром и сл. со максимална струја до 30.000А
 • Дополнителна заштита против непредвидено зголемување на температурата
 • Исклучително кратко време на реакција на осигурувачот
 • Индикатор за пренапонска заштита
 • Заменлив 10А осигурувач
 • Приклучоци под агол од 45°
 • Број на приклучоци: 4
 • Осветлен ON/OFF прекинувач
 • Детска заштита на приклучоците
 • Должина на кабел: 1.8m 3x1.5mm2
 • Должина на куќиште: 42cm
AC Напон 230 V
Максимална Струја 16 A
Број на шуко приклучоци
4
Заштита-осигурувач 10 A
Должина на кабел 1,8 m
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.