Bluetooth звучник - P710E

LGT-P710E
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LOGITECH
Код од Произв.: 980-000742

Bluetooth звучник за мобилни уреди.

 

8.080 ден
(вклучено ДДВ): 1.232,54 ден
на лагер
w

Претворете го вашиот работен простор во конференциска соба со помош на овој звучник за мобилни уреди. Технологијата за неутрализирање на бучавата од околината овозможува чист звук за време на разговорите. Може да се поврзат до осум мобилни уреди преку Bluetooth или NFC само со нивно допирање до звучникот или со USB кабел. Видео конференциите се лесни со P710e. Оптимизиран за Microsoft® Lync ™, Cisco® , и сертификат за Skype ™ и Skype за бизнис.

 

Карактеристики:

 • Конекција: Bluetooth,NFC,USB
 • Фреквентен опсег на звучник: 140 Hz -16 kHz
 • Прилагодување на звукот на звучникот: 85 dBA на 0.5m
 • Повеќенасочен микрофон, 360°
 • Фреквентен опсег на микрофон: 50 Hz - 8 kHz
 • Траење на батеријата: до 15 часа
 • Аудио излез: 3.5mm 
 • Фреквентен опсег на аудио излезот: 20 Hz - 20 kHz
 • Индикатор на дојдовни повици
 • Оперативни системи: Windows Vista,Windows 7, Windows 8 (32-bit или 64-bit), Windows 10, Mac OS X 10.6+, Linux 
 • Димензии: (120х120х40)mm
Конекција
Bluetooth
Тип на напојување
USB
Димензии 120х120х40 mm
Тежина 275 g
Боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.