HDMI безжичен екстендер

NE-TRANSHDMI02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis

HDMI безжичен екстендер до 30 метри, 5GHz.

13.000 ден
(вклучено ДДВ): 1.983,05 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Безжично HDTV решение за да уживате во HD квалитет на слика и звук без поврзување на никакви кабли. Овој кит е доста погоден за апликации каде треба долги HDMI кабли, доколку сакате да гледате телевизија во Вашиот двор или во соби каде нама пуштено инсталација на HD кабли како изнајмени соби, простории за состаноци или соби за игри. Друга голема придобивка е фактот дека поседува IR екстендер кој Ви овозможува да ги контролирате сателитските приемници, блу-реј приемници и други уреди со далечинското иако не се во просторијата каде што се наоѓате.

 

Карактеристики:

  • Подржува HDMI™ (со 3D) и 1080p безжичен пренос
  • Работен опсег до 30 m (LOS) за безжична конекција на големи растојанија
  • IR екстендер за контрола на уредите
  • HDCP компатибилност за висок квалитет на слика
Влезна конекција
HDMI
Број на влезови
1
Излезна конекција
HDMI
Број на излези
1
Напојување (DC) 5 V-DC
DC Струја 1 A
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.