Временско реле за монтажа на DIN шина

FINDER-TIMER02
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Finder

Временско реле монтажа на DIN шина

и максимална излезна струја 16А.

3.450 ден
(вклучено ДДВ): 526,27 ден
Беспл. Испор.
w

Временско реле монтажа на DIN шина.

 

Карактеристики:

 • Време одложување: 50ms
 • Број на функции? 6
 • Број на временски периоди: 6
 • Режим на работа:
  • интервал
  • Интервал со контролен сигнал
  • Одложено одложување со контролен сигнал
  • ВКЛУЧЕНО / ИСКЛУЧЕНО-ГОЛЕМЕНО СО СИСТЕМ ЗА КОНТРОЛА
  • ON-delay
 • Симетричен Flasher
 • Степен на заштита: IP20
 • Поврзување: со терминали за зашрафување
 • Работен напон Мин.: 12 VAC / VDC
 • Работен напон Макс. 240 VAC / VDC
 • Преклопна моќност:  AC 4 kVA
 • Временско поставување Мин.: 0.1s
 • Временско поставување Макс.: 20 ч
 • Функција за префрлување: Мултифункционална
 • Опсег на поставување на времето: (0.1s-24h)
 • Број на временски рамки: 6
 • Излезен контакт 1: Пренасочување (CO)
 • Работен напон: 12 ... 240 VAC / DC
 • Број на функции: 6
 • Струја: 16 A @ 250 VAC
 • Серија: 80
 • Работна температура: (-10-+50)°C
 • Степен на заштита (куќиште): IP20
 • Димензии Ш x В x Д: (17.5 x 84 x 56.5)mm
Влезен напон 230 V
Работен напон 230 V-AC
Канали 6
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.