Прочистувач на Воздух

CLAIR-TD1866
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Прочистувач на Воздух, 3 брзини на работа 50 m²
9.990 ден
(вклучено ДДВ): 1.523,9 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Clair, за квалитетен воздух во Вашата дневна и спална соба.

Иновативна технологија преку промена на парадигмата - е2филтер

Ја користи моќта на статичкиот електрицитет преку иновативен филтер кој резултира со промена на парадигмата. е2филтерот може да собере ултра фини честички кои им бегаат на постоечките филтри и завршуваат во нашите бели дробови. Сега пробајте го е2филтерот.

Безбедно прочистен воздух без опасни секундарни супстанци.

Прочистувачите на воздух кои работат со електрични колектори или се мешање на ароми генерираат опасни секундарни супстанци како озон и јаглерод кои предизвикуваат главоболка, вртоглавица, поспаност, астма и атрофија. Прочистувачот на воздух од Clair е ослободен од штетни секундарни супстанци.

Ниски трошоци за одржување.

Бидејќи цената за континуирана употреба е многу ниска, таа има незначително влијание врз сметката за електрична енергија. Филтерот e2f може да се користи повеќе од една година, што го олеснува одржувањето и ги намалува трошоците за филтрирање.

Отстранување на алергени и други супстанции кои предизвикуваат синдром на болна куќа.
Прочистувачот ги отстранува штетните материјали како што се CO, издувните гасови (NOx, SOx), формалдехид и толуен (VOCs), па затоа е одличен за употреба дома кај пациенти со респираторни заболувања, пациенти со астма, бремени жени и доенчиња.

Атрактивен дизајн.
Едноставниот и премиум дизајн се вклопува во спалната и дневните простории. Може да се користи во домашни простории и канцелариски средини.

За отстранување на бактерии и вируси.
Се одржува пријатна внатрешна средина со отстранување на вируси, мувла, габи и бактерии.

 

Карактеристики:

 • Препорачана работна средина (површина): 50 m²
 • Мала потрошувачка на енергија: Макс. 5.3W
 • Димензии: (256x237x312)mm
 • Иновативна технологија преку промена на парадигмата - е2филтер
 • Отстранување на алергени и други супстанции кои предизвикуваат синдром на болна куќа.
 • Безбедно прочистен воздух без опасни секундарни супстанци
 • За отстранување на бактерии и вируси
 • Мали трошоци за одржување
 • Корисен
 • Атрактивен дизајн
 • Изработка во Кореа
Потрошувачка 5,3 W
Напојување 230 V-AC
Тежина 2,2 kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.