Додаток за видео микроскоп

OP-006 025
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

USB грабер за видео микроскоп.

13.900 ден
(вклучено ДДВ): 2.120,34 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Додаток за видео микроскоп - USB 2.0 грабер.

 

Карактеристики:

 • MPEGI, II, IV.AVI конвертор, не е потребно напојување
 • Погоден за NTSC, PAL, SECAM видео сигнали
 • Влезни конектори за композитен и S-Video сигнал
 • USB 2.0 во реално време MPEG I, II, IV снимање на видео сигнали
 • Поддршка за снимање со висока резолуција на видео сигнал до DVD квалитет: NTSC 720x480 или PAL 720x576, 30 ~ 25 фрејма во секунда
 • Можност за менување на големината на прозорецот за видео до полн екран
 • Поддржува декодирани YUV 4:2:2 влезови за слика 
 • Компатибилен оперативен систем: Win98SE/2000/ME/XP
 • DVD, MPEG I / II / IV резолуција за снимање

 

Следниве два софтвера се вклучени:

 • Гранд AV USB 2.0
 • Optilia AMCap
Комуникација со PC
Да
USB Конекција
USB2.0
Резолуција на фотографија 720 x 576 pix
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.