IDC Конектор

FCB-10
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

10 пински IDC конектор за монтажа на кабел.

45 ден
(вклучено ДДВ): 6,86 ден
На лагер
w

Женски 10 пински IDC конектор за монтажа на флет кабел.

 

Карактеристики:

  • Број на контакти: 10
  • Куќиште: пластично
  • Растојание меѓу контактите: 2,54mm
Број на контакти 10
Растојание меѓу пинови
2.54 mm
Работна температура 0 / +85 °C
Куќиште
Пластика
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.