HDMI Оптички Екстендер

AT-VE892-AT-G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ATEN

HDMI Оптички Екстендер, 1080p, 20 километри

104.552 ден
(вклучено ДДВ): 15.948,61 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

VE892 претставува Оптички HDMI Екстендер кој ги надминува ограничувањата во должината кај стандардните HDMI кабли така што користи фибер оптика да прати високо квалитетен аудио/видео сигнал на големи растојанија. 

 

Овој Екстендер го прифаќа аудио/видео стримот од локален уред (извор) и овозможува пренос преку еден 3.125 Gbps оптички линк (за резолуции до 1080p@60Hz со 24-bits).

 

Исто така може да го пренесе и IR сигналот како и RS232 (до 115kbps) во двете насоки и на тој начин ви овозможува да поврзете сериски уреди како панели на допир и баркод скенери.

 

Карактеристики:

 • Го продолжува преносот на HDMI, IR и RS-232 сигналите користејќи еден фибер оптички кабел
 • Пренос на многу големо растојание – до 20 километри
 • HDMI (3D, Deep Color), HDCP компатибилен – стапки на сигнализација до 3.125Gbits
 • Супериорен видео квалитет – до 1080p@60Hz
 • Подржува целосен фреквентен опсег за IR сигнал од 30KHz до 60KHz
 • (IR приемникот вклучен во пакувањето подржува само 30 KHz до 56 KHz)
 • Користи еден фибер оптички кабел за поврзување на предавателната и приемната страна
 • Подржува формати за широк екран
 • Вградена 8KV/15KV ESD заштита
 • Има RS-232 сериска порта за поврзување надворешни уреди како панели на допир, баркод скенери и слично.
 • Подржува двонасочна IR
 • Може да се монтира во рак
 • Брзо поврзување
Влезна конекција
HDMI
Број на влезови
1
Излезна конекција
HDMI
Број на излези
1
Максимален пропусен опсег 225 MHz
Максимална брзина на трансфер 6,75 Gb/s
Напојување (DC) 5,3 V-DC
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.