Тестер за Оптички Влакна

FITEL ID-H
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FITEL
Тестер за Оптички Влакна, ID-H, Fitel
77.373 ден
(вклучено ДДВ): 11.802,66 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

FITEL ID-H - Инструмент за проверка на активни оптички влакна без потреба од прекинување на оптичкиот кабел. Принципот на работа е детекција на светлината, која се расејува од оптичкото влакно. Наменет е за тестирање на кабли кои се користат во апликации каде не е дозволен прекин на сообраќајот (податочни центри, провајдери, телефонски оператори и др.).

 

Карактеристики:

  • Бранова должина на сигналот кој може да се идентификува: (900-1700)nm
  • LCD дисплеј со можност за приказ на моќноста, состојбата на батеријата и типот на модулацијата на сигналот
  • LED индикација за насоката на комуникацијата
  • Голем динамички опсег: (0-80)dBm
  • Универзален интерфејс за приклучување на влакното: (250um, 900um и 3mm)

Комплетот содржи: инструмент, батерија, упатство за употреба и торбица за носење.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.