Raspberry Pi 3 Model B+ Кутија

LEP-0305
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LOGING ELECTRONICS

ЛОГИНГ Пакет, за вас кои имате желба да си “поиграте” со Raspberry Pi3B+, мал компјутер со големина на кредитна картичка во соодветна кутија.

3.331 ден
(вклучено ДДВ): 508,12 ден
Редовна цена: 4.120 ден
Штедите 789 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Производи во овој пакет:
Штедите: 789 ден

Raspberry Pi 3 B+ претставува мал компјутер со големина на кредитна картичка кој може да се приклучи со вашиот телевизор и тастатура. Може да се користи за повеќето функции кои ги прави и вашиот десктоп компјутер, како табели, процесирање на текстови и игри. Може да испорача и HD видео. Сега можете да го добиете во соодветна кутија.

 

Raspberry Pi3 Model B+: најновиот производ од серијата Raspberry Pi3, кој располага со 64-битен четири-јадрен процесор кој работи на 1.4GHz, 2.4GHz и 5GHz безжична мрежа, Bluetooth 4.2 / BLE, побрз Ethernet и PoE способност преку посебна PoE HAT. Rasbberry Pi 3 Model B + го задржува истиот распоред на конектори како и Raspberry Pi 2 Model B и Raspberry Pi 3 Model B.

Кутија за Raspberry Pi3B+: специјално дизајнирана за Raspberry Pi3 Model B+

Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.