Специјален лепак

HT-MN002
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Специјален лепак за фибер-оптички конектори.

92 ден
(вклучено ДДВ): 14,03 ден
Беспл. Испор.
w

Специјален лепак- смола за поправка на фибер-оптички конектори.

Се состои од 2 одделни туби (А и Б), кои се мешаат во еднакви делови непосредно употреба. Откако ќе се подготви, смесата треба да се нанесе со посебен шприц. Се пополнува внатрешноста на кримп конекторот со шприцот. Смесата ќе ги опкружи оптичките влакна и внатрешноста на конекторот, при што откако смесата ќе се згусне и исуши стануваат една цврста и компактна целина.

Тежина 0,01 g
Боја
 црвена
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.