Сигнална Cветилка

VELLEMAN HAA40GN
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VELLEMAN

Сигнална LED Cветилка,

12V, зелена, IP20.

1.050 ден
(вклучено ДДВ): 160,17 ден
Беспл. Испор.
w

Сигнална LED Cветилка.

 

Карактеристики:

 • LED сигнална светилка, зелена,
 • Погодна за внатрешени аларми IP20
 • Видливи на големи растојанија
 • Долг работен век
 • Тип на сигнал: Трепкачки
 • Боја: зелена
 • Работен напон: 12VDC
 • Дијаметар: 77mm
 • Фреквенција на трепкање: 1,6Hz
 • Потрошувачка: 180mA
 • Степен на заштита: IP20
 • Монтирање: со завртки
 • Моќност: 15W
 • Работна температура: (-40-+80)°C
 • Димензии ø x H: (77x45,7)mm
 • Куќиште: поликарбонат
Работен температурен опсег -40 - +80 °C
Потрошувачка 15 W
Димензии 77 x 45.7 mm
Боја
 зелена
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.