DALI Click Плочка

ME-ADD DALI CL
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1297
DALI Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Дигитален Адресабилен Интерфејс за Осветлување
1.336 ден
(вклучено ДДВ): 63,62 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

DALI Click™ е компактна плочка која овозможува Дигитален Адресабилен Интерфејс за Осветлување (Digital Addressable Lighting Interface - DALI) во вашиот дизајн. Плочката има два оптокаплери, тастер и терминали. DALI Click™ комуницира со контролерот преку четири mikroBUS™ линии (RST, CS, PWM и INT). Податоците помеѓу микроконтролерот и останатите уреди се пренесуваат преку двожична диференцијална линија со асинхрон, полу-дуплекс, сериски протокол. Има можност за адресирање до 64 уреди во DALI независни системи или пак повеќе од 64 уреди во DALI подсистеми (порти). Плочката се напојува со 3.3V или 5V. LED диодата индицира присуство на напојување.

Апликации:
Плочката е идеална за мрежни системи за контрола на осветлување во згради.

 

Карактеристики:

  • Може да се адресираат до 64 уреди во DALI независен систем или пак повеќе од 64 уреди во DALI подсистеми
  • Плочката е дизајнирана да работи со напојување од 3.3V или 5V. LED диодата индицира присуство на напојување
  • mikroBUS™ формата овозможува полесна интеграција
  • Подржана во сите компајлери на mikroElektronika
  • Препрограмираните примери штедат време при развојот
  • Многу компактен дизајн и прифатлива цена
Изведба
mikroBUS™ (Click Boards)
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.