LightHz Click Плочка

ME-ADD LHZCL
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-990
LightHz Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 64 Зелени LED Диоди
957 ден
(вклучено ДДВ): 45,57 ден
Беспл. Испор.
w

LightHz Click е дополнителна плочка во mikroBUS™ изведба. Плочката има интегриран TSL230BR програмибилен конвертор на Светлина-во-Фреквенција. Излезот може да биде поворка од импулси или пак квадратен сигнал (50% однос импулс/пауза) со фреквенција директно пропорционална со интензитетот на светлината. Осетливоста на уредот може да се селектира во три опсези, овозможувајќи две декади на нагодување. Излезната фреквенција соодветна на полна скала може да се нагоди на една од четирите предефинирани вредности. Плочката има SMD џампер за селекција на напонот на напојување, 5V или 3.3V.

 

Апликации:

Плочката е соодветна за конверзија на интензитет на светлина во фрквенција со висока резолуција и без надворешни компоненти. Има програмибилна осетливост и фреквенција на полна скала.

 

Карактеристики:

  • Температурна компензација за светлинско подрачје од ултравиолетова до видлива светлина, од 320nm до 700nm и одѕив на светлинско подрачје во опсег од 320nm до 1050nm
  • Сите влезови и излезот се TTL компатибилни
  • Толеранција на Апсолутната Излезна Фреквенција од ±5%
  • mikroBUS™ изведбата ја олеснува интеграцијата
  • Поддржана во сите компајлери на mikroElektronika
  • Препрограмираните примери штедат време при развојот
Изведба
mikroBUS™ (Click Boards)
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Мерење, Конвертори
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.