8x8 G Click Плочка

ME-ADD 8x8 GC
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1306
8x8 G Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Зелен LED Дисплеј
802 ден
(вклучено ДДВ): 38,19 ден
Б.Исп.одЛагер
w

8x8 G Click е дополнителна плочка во mikroBUS™ изведба. Плочката претставува компактно и лесно решение за додавање на 8x8 ЗЕЛЕНА LED дисплеј матрица во вашиот дизајн. Плочката има интегриран MAX7219 8-цифрен LED дисплеј драјверски модул како и 64 ЗЕЛЕНИ LED диоди. 8x8 G Click™ комуницира со микроконтролерот на крајната плочка преку четири mikroBUS™ SPI линии (DIN, DOUT, CLK и CS). Плочката е дизајнирана за да користи само напојување од 5V, но сепак може да работи и со 3.3V микроконтролери.

 

Апликации:

8x8 G Click™ овозможува додавање на 8x8 ЗЕЛЕНА LED дисплеј матрица во вашиот дизајн.

 

Карактеристики:

  • MAX7219 сериски I/O дисплеј драјвер со заедничка катода и SPI интерфејс
  • Аналогна и дигитална контрола на осветлувањето
  • Вграден BCD code-B декодер на самиот чип
  • mikroBUS™ изведба за полесна интеграција
  • Поддржана во сите компајлери на Микроелектроника
  • Препрограмираните примери штедат време при развојот
Изведба
mikroBUS™ (Click Boards)
Работен Напон
5V
Категорија
Дисплеи и додатоци
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2021 Loging Electronics. All rights reserved.