EEPROM Плочка

ME-EEPROM BOARD
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-88
EEPROM Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сериски 8K EEPROM 24C08WP
428 ден
(вклучено ДДВ): 20,38 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

EEPROM board е плочка која има вграден доверлив CMOS сериски 8K EEPROM 24C08WP. Плочката нуди значителни придобивки во нисконапонски апликации со мала потрошувачка. 24C08WP EEPROM чипот користи I²C протокол за адресирање и 2-жичен сериски интерфејс, кој подржува бидирекционален пренос на податоците синхронизиран со такт сигналот.
EEPROM Board е одличен избор за снимање и чување на иницијализациски и конфигурациски податоци за вашиот уред.Карактеристики:

  • 24C08WP сериски EEPROM со 8K битови меморија
  • DIP прекинувач за селекција на комуникациските линии
  • Стандарден I2C комуникациски интерфејс
  • Вградена LED индикација за напојувањето
  • Плочката е дизајнирана да работи само на напон од 5V. Употребувајте напонски прилагодувачи на комуникациските линии доколку ја конектирате на 3.3V системи
  • IDC10 конекторот овозможува лесна конекција со периферните модули
  • Препрограмираните примери заштедуваат време при развојот
  • Подржана во сите компајлери на MikroElektronika
  • Исплатливо и евтино решение
Изведба
IDC10
Работен Напон
5V
Категорија
Мемории
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.