RS485 Плочка

ME-RS485 BOARD
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-66
RS485 Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ADM485, 5V Напојување
962 ден
(вклучено ДДВ): 45,81 ден
Беспл. Испор.
w

RS485 Board е дополнителна алатка за развој на уреди кои користат RS485 комуникација. Интегрираниот ADM485 диференцијален линиски примопредавател е соодветен за бидирекционална комуникација со голема брзина на "multipoint" магистрала. Тој е дизајниран за балансиран пренос на податоци во согласност со EIA стандардите RS-485 и RS-422. Овој примопредавател има драјвер и приемник за диференцијална линија кои може да се вклучуваат независно.

RS485 board е соодветна за RS-485 системи, DTE/DCE интерфејс, локална мрежа (LAN), податочни мултиплексери, ISDN линии и друго. Плочката е наменета за напојување од 5V. Доколку плочката се приклучува со 3.3V системи потребно е користење на напонски прилагодувачи на податочните линии.

Карактеристики:

  • Дизајнирана за балансиран пренос на податоци и е во согласност со EIA стандардите RS-485 и RS-422
  • –7 V до +12 V опсег на магистрала
  • Голема брзина, BiCMOS технологија со мала потрошувачка
  • Брзини на пренос до 5 Mbps
  • Термичка заштита и заштита од куса врска
  • Прифатливо решение за додавање на RS485 конекција на било кој микроконтролер со UART интерфејс
  • IDC10 конекторот овозможува лесна конекција со периферните модули
  • Препрограмираните примери заштедуваат време при развојот
  • Поддржана во сите компајлери на MikroElektronika
Изведба
IDC10
Работен Напон
5V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.