RFid Плочка-Читач

ME-RFID BOARD
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-262
RFid Развојна Плочка-Читач, EM4095
1.283 ден
(вклучено ДДВ): 61,1 ден
Беспл. Испор.
w

RFid Reader Board е додаток за развојните системи кој претставува 125KHz RF предавател и приемник и содржи  EM4095 чип како контролер. Читачот има три главни функции: напојување на картичките (таговите), демодулација и декодирање. Читачот може да се поврзе со микроконтролер или компјутер за превземање на податоците прочитани од RFid таговите. Прочитаниот сигнал од RFid таговите е кодиран со "Manchester"-код. Плочката е дизајнирана за работа на напојување од 5V. Потребна е употреба на напонски прилагодувачи на комуникациските линии доколку плочката се приклучува на системи со напојување од 3.3V.

 

Карактеристики:

  • EM4095 125KHz примопредавател
  • Сигналот е кодиран со "Manchester" код
  • Анти-колизиските алгоритми озовможуваат симултано читање на голем број на тагови, грижејќи се секој таг да се прочита само еднаш
  • Компактниот дизајн овозможува лесна интеграција на плочката во финалниот уред
  • Лесна конекција со стандарден IDC10 конектор
  • Плочката може да се користи како читач и како предавател
  • Препрограмираните примери заштедуваат време при развојот
Изведба
IDC10
Работен Напон
5V
Категорија
Разно
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.