EasyBee3 Плочка

ME-ADD EBB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-435
EasyBee3 Плочка, Додаток за Развојна Плочка, MRF24J40MA
1.550 ден
(вклучено ДДВ): 73,81 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

EasyBee3 Board е развојна алатка која има интегриран 2.4GHz IEEE 802.15.4 радио примо-предавателен модул MRF24J40MA. Овој модул има интегрирана антена. MRF24J40MA модулот комуницира со микроконтролерот преку SPI интерфејс. Како таков, овој модул е идеално решение за безжични мрежи, "smart home" автоматизација, автоматизација во згради и други електронски апликации каде е потребна безжична комуникација. Плочката е дизајнирана да користи 3.3V или 5V напојувањe. Напонот се бира со помош на вградениот џампер за оваа намена.


Карактеристики:

 • IEEE 802.15.4™ стандарден RF примопредавател
 • Подржува ZigBee®, MiWi™, MiWi P2P и слични протоколи
 • Интегрирани осцилаторни кола за 20MHz и 32.768kHz
 • Брзина на трансфер: 250Кbps (IEEE 802.15.4); 625Кbps (Turbo mode)
 • Едноставен, 4-жичен SPI протокол
 • Мала потрошувачка на енергија
 • Интегрирани прилагодувачи на нивоа за компатибилност со сите развојни системи
 • Продолжено време на работа на батеријата поради малата потрошувачка на енергија
 • IDC10 конекторот овозможува лесна конекција со периферните модули
 • Препрограмираните примери го намалуваат времето за развој
 • Подржана во сите компајлери на Mikroelektronika
Изведба
IDC10
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.