MAX3232 Плочка

ME-ADD MAX3232B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-602
MAX3232 Плочка, Додаток за Развојна Плочка, RS-232 во UART, SMD
529 ден
(вклучено ДДВ): 25,19 ден
Беспл. Испор.
w

MAX3232 Board е плочка која може да се користи во RS232 комуникација со модеми, принтери, PC апликации и други уреди кои користат UART комуникациски протокол. Плочката е дизајнирана да работи и со 3.3V и со 5V напојувања.
MAX3232 обезбедува комплетна RS-232 комуникација со оперативен опсег од (3-5.5)V. Гарантирано работи со брзини до 250kbit/s, каде сеуште се запазуваат RS-232 излезните нивоа.

Плочката е компактна и едвај поголема од DB9 конектор. Интегрирани се висококвалитетни SMD компоненти и места за лесно конектирање со останатата електроника.

Карактеристики:

  • Широкиот опсег на работни напони (3-5.5)V овозможуваат плочката да се користи со различни MCU архитектури
  • Големи брзини на трансфер, до 250kbps
  • 6 лемни места за конекција
  • Висококвалитетни SMD компоненти и компактен дизајн
  • Евтино решение за додавање на RS-232 конекција на вашиот уред
  • Препрограмираните примери заштедуваат време при развој
  • Флексибилно решение за сите MCU архитектури
  • Плочката е јасно означена, за полесно приклучување со останатата електроника
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.