Термистори

Производи на страна:
Страна 1 од 2
NTC 1K2
Брзо инфо
(0)

Температурен отпорник 1.2KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-504
Брзо инфо
(0)

Температурен отпорник 500KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

104 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-7-15030
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM07-15030

Температурен отпорник 3Ω 25°C 7mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LM-5-250
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-250L

Температурен отпорник 25Ω 25°C 5mm.

NTC Термистор

104 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-102
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-102J

Температурен отпорник 1KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-104
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-104J

Температурен отпорник 100KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

55 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-501
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-501J ROHS

Температурен отпорник 500Ω 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
UTP-1R5-25C
Брзо инфо
(0)

Температурен отпорник 1.5Ω 25°C 5mm.

PTC Термистор

41 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-252
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-252

Температурен отпорник 2.5KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PTCJ29P190
Брзо инфо
(0)

Температурен отпорник, PTC Термистор

208 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-202
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-202J

Температурен отпорник 2KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-203
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-203J ROHS

Температурен отпорник 20KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

69 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-204
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-204

Температурен отпорник 200KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

104 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-302
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-302

Температурен отпорник 3KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

55 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM-5-503
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM05-503 ROHS

Температурен отпорник 50KΩ 25°C 5mm.

NTC Термистор

55 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.