Индустриско напојување

DEL-PMC24V50W1A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: PMC-24V050W1AA

Индустриско напојување за монтажа на панел,

24VDC, 2.1A, 50W.

2.106 ден
(вклучено ДДВ): 321,25 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Новата лепеза на напојувања за монтажа на панел нуди номинален излезен напон од 24V, широк опсег на работна температура од -10°C до +70°C и многу сигурно минимално време на задршка. State-of-the-art дизајнот е направен да ги издржи грубите индустриски околини. Она што го прави овој производ поразличен од останатите е неговото лесно, комплетно алуминиумско куќиште кое може да издржи шокови и вибрации согласно IEC60068-2. Напојувањата за монтажа на панел од Delta исто така нудат пренапонска и прекуструјна заштита. Бидејќи е дизајнирано да работи во широк опсег на влезни напони, напојувањето е компатибилно во целиот свет. Влезот исто така овозможува и работа на DC напон во опсег од 125-375Vdc. И најдоброто од се е тоа што овој одличен дизајн и квалитет не доаѓа со голема цена.

 

Излез:

 • Номинален излезен напон: 24V
 • Опсег на промена на излезниот напон: 22-28V
 • Номинална излезна струја: 2.1A
 • Излезна моќност: 50W
 • Напонска регулација: < 0.5% typ. (@ 85-264Vac влез, 100% оптоварување)
 • Струјна регулација: < 1% typ. (@ 85-264Vac влез, 0-100% оптоварување)
 • PARD: < 150mVpp
 • Време на вклучување: < 2500ms @ номинален влез (100% оптоварување)
 • Време на задршка: > 15ms @ 115Vac; > 90ms @ 230Vac (100% оптоварување)
 • Динамички одзив: ±5% @ 0-100% оптоварување
 • Вклучување со капацитивен товар: 8000µF Max

 

Влез:

 • Номинален влезен напон: 100-240Vac
 • Опсег на влезен напон: 85-264Vac ( 125-375Vdc )
 • Номинална влезна фреквенција: 50-60Hz
 • Опсег на влезна фреквенција: 47-63Hz
 • Номинален DC влезен напон: 125-250Vdc
 • Ефикасност при 100% оптоварување: > 86% @ 115Vac & 230Vac
 • Максимална стартна струја: < 30A @ 115Vac; < 60A @ 230Vac
 • Струја на истекување: < 1mA @ 240Vac

 

Карактеристики:

 • Универзален AC влезен напон од 85Vac до 264Vac без деградирање на моќноста
 • Комплетно алуминиумско куќиште со мала тежина и отпорно на корозија
 • Високо MTBF > 700,000 hrs. по Telcordia SR-332
 • Заштити од Пренапони / Преоптоварување / Прегревање
 • Димензии: (128x97x38)mm
 • Тежина: 0.26kg
Тип
Panel Mount
Излезен напон 24 V
Излезна струја 2,1 A
Моќност 50 W
Опсег на промена на излезниот напон 22 - 28 V
Влезен напон 85 - 264 V
Напонска регулација 0,5 %
Струјна регулација 1 %
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 128 x 97 x 38 mm
Работна температура -10 - +70 °C
Ефикасност 86 %
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.