STM32F3 Discovery

STM32F3DISC
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STMICROELECTRONICS

Развоен кит за STM32 F3 серијата Cortex-M4 - со STM32F303VC MCU.

1.479 ден
(вклучено ДДВ): 70,43 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

STM32F3DISCOVERY ви помага да ги откриете можностите за мешани сигнали на STM32 F3 серијата Cortex-M4 и лесно да ги развиете вашите апликации. Китот вклучува се што е потребно за почетниците и за искусните корисници да почнат веднаш.

Базиран на STM32F303VCT6, китот вклучува ST-LINK/V2 вградена алатка за дебагирање, акцелерометар, жироскоп и е-компас ST MEMS, USB конекција, LED диоди и тастери.

* STM32F3DISCOVERY развојната плочка не ги поддржува STM32F313xx микроконтролерите (со напојување од 1.65V до 1.95V).

Голем број на бесплатни и ready-to-run апликациски firmware-и со примери се достапни на www.st.com/stm32f3discovery за да обезбедат полесна евалуација и развој.

 

Карактеристики:

 • STM32F303VCT6 микроконтролер со 256KB Flash, 48KB RAM во LQFP100 пакување
 • Интегриран ST-LINK/V2 со вграден преклопник за селекција за да го користите китот како независен ST-LINK/V2 (со SWD конектор за програмирање и дебагирање)
 • Напојување на плочката: преку USB портот или преку надворешно напојување од 5V
 • Напојување на надворешна апликација: 3V и 5V
 • L3GD20, ST MEMS сензор за движење, жироскоп со 3-оски и дигитален излез
 • LSM303DLHC, ST MEMS систем-во-пакување со 3D дигитален линеарен сензор за забрзување и 3D дигитален магнетен сензор
 • Десет LED диоди:
  • LD1 (црвена) за 3.3V напојување
  • LD2 (rцрвена/зелена) за USB комуникација
  • Осум кориснички LED диоди, LD3/10 (црвени), LD4/9 (сини), LD5/8 (портокалови) и LD6/7 (зелени)
 • Два тастери (кориснички и ресет)
 • USB USER со Mini-B конектор
 • Екстензионен хедер за сите LQFP100 I/O-пинови за брза конекција со протоборд и лесно тестирање
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Развојни Плочки
Архитектура
ARM
Суб-Архитектура
Cortex-M4
Процесор
STM32F303VC
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.