NXP

Производи на страна:
Страна 1 од 2
NXP-OM11043
Брзо инфо
(1)

ARMS mbed LPC1768 плочката Ви овозможува брзо да започнете со евалуација на супериорните перформанси и можности на LPC1768.

4.843 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM11083
Брзо инфо
(0)

Основна развојна плоча за LPCXpresso, од Embedded Artists.

9.257 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13080
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC1125 ARM Cortex M0 MCU.

2.910 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13055
Брзо инфо
(1)

LPCXpresso812-MAX е развојна плочка со LPC812 ARM Cortex-M0+ MCU.

1.564 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
NXP-OM13071
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso824-MAX е развојна плочка со LPC824 ARM Cortex-M0+ MCU.

1.761 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13035
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC1115 ARM Cortex-M0 MCU.

2.233 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13012
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC11C24 ARM Cortex-M0 MCU.

1.814 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13008
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC1227 ARM Cortex-M0 MCU.

1.357 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13045
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC1347 ARM Cortex-M3 MCU.

1.444 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
NXP-OM13053
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ развојна плочка за LPC812 ARM Cortex-M0+ MCU.

1.669 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13058
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ v2 развојна плочка со LPC11U68 ARM Cortex-M0+ MCU.

1.444 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
NXP-OM13056
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ v2 развојна плочка со LPC1549 ARM Cortex-M3 MCU.

3.281 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13070
Брзо инфо
(1)

LPCXpresso™ v3 развојна плочка за LPC4337 dual-core ARM Cortex (M4F & M0+) MCU.

2.450 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13077
Брзо инфо
(0)

LPCXpresso™ v3 развојна плочка за LPC54102 dual-core ARM Cortex (M4F & M0+) MCU.

2.832 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-OM13016
Брзо инфо
(0)
NGX LPCXpresso Baseboard може да се користи со LPCXpresso LPC1xxx демо плочките со микроконтролери или mbed демо плочките за да обезбеди различни интерфејси и I/O уреди....
3.150 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.