Контролер за Соларни Системи

CIR-PV CDP-0
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CIRCUTOR
Динамички Управувач на Моќност во Соларни Системи, DIN
58.106 ден
(вклучено ДДВ): 8.863,63 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Circutor CDP-0 - Динамички управувач на моќност во соларни системи за производство на електрична енергија со заштита од инјектирање на произведената енергија во електричната мрежа. Принципот на работа е преку MPPT (Maximum Power Point Tracker) функцијата на инверторите (еден или повеќе, истовремено) и преку директна комуникација на уредот со инверторот обезбедување на максимално искористување на енергијата и ефикасност на системот во секој момент. 

Дополнително уредот овозможува следење на произведената енергија во реално време, информација за потрошената електрична енергија од системот и електричната мрежа.

 

Карактеристики:

 • Можност за управување на инверторите за производство на електрична енергија од соларниот систем (погледнете ја листата на компатибилни инвертори)
 • Следење на параметрите во реално време преку веб интерфејс (телефон, таблет)
 • Снимање на податоците и превземање во .csv формат
 • Приказ на произведената енергија, потрошувачка од системот и електричната мрежа
 • Опција за додавање на анализатори на електрична енергија во системот и интеграција во софтвер
 • Двојна заштита од инјектирање на произведената енергија во електричната мрежа
 • MODBUS/TCP комуникација со можност за интеграција во SCADA системи

CDP-0 е компатибилен со следните модели на инвертори:

 • FRONIUS: тип Galvo, Symo, IG Plus (исто Galvo и Symo со Datamanager 2.0)
 • DELTA: тип SOLIVIA и RPI
 • KOSTAL: тип PIKO
 • INGETEAM: тип INGECON SUN LITE
 • DANFOSS: тип TLX, DLX, FLX
 • GROWATT: тип GROWATT 1500
 • SMA: Sunny Boy TL, Sunny Tripower, Sunny Mini-Central
 • KACO NEW ENERGY: POWADOR 1501, 5001xi, 2500xi, 5000xi, 6400xi, 8000xi, 25.000xi, 33.000xi, 2002, 6002, TL3, TR3, сите XP серии и Blueplanet

 

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.