Kабел адаптер

DTX-C2223
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Kабел адаптер Banana Plugs / Mini Plug.

500 ден
(вклучено ДДВ): 76,27 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Kабел адаптер за поврзување на батерија и полнач со Banana Plugs и Mini Plug конектори.

 

Карактеристики:

  • Конектор А: Banana Plugs
  • Конектор Б: Mini Plug
  • Максимална препорачана јачина на струја: 10А од страната на Standard конектор
  • Должина: 150mm
  • За употреба со Duratrax Mini Quake, Vendetta, и Cliff Climber HPI Micro RS4, Losi Mini's и многу други 1/18 возила.
Должина 150 mm
Тежина 22,50 g

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.