4WD Пустински камионет - DROMIDA DT4.18

DID-C0046
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DROMIDA

Пустински камионет со погон на четири тркала и максимална брзина од 32km/h+.

9.378 ден
(вклучено ДДВ): 1.430,54 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Цврсто, брзо и комплетно склопено, DT 4.18 излегува од пакувањето спремен за освојување и на најгрубите терени. И повеќе е од само спремно возило, исто така опремен е со перформанси со кои повеќето модели неможат да се натпреваруваат. Има М370 мотор кој овозможува брзини од 32km/h+ комплетно прилагодлива амортизација, анти-шок "Big Boar" со масло и повеќе можности за прилагодување на шасијата за едноставно скротување на сите терени. Далечинското на 2.4GHz го прави одлично возило за почетници, а задоволството е уште поголемо кога ќе стекнете искуство.

 

Карактеристики:

 • Сјајни LED светла
 • Анти-шок Big Boar со масло
 • Водоотпорно ESC, приемник и серво управување
 • Big M370 мотор
 • 2.4GHz систем за радио контрола
 • Независно серво за управување
 • Гуми со висока тракција за подлогата
 • Погон на четири тркала
 • Комплетен сет лагери
 • Прилагодлива независна суспензија
 • Комплетен серво снимач
 • Цврсто поликарбонско куќиште
 • Диференцијал на менувач
 • Анти-шок држачи на повеќе места
 • Подолга шасија прицврстена со посебни држачи
 • Преден/заден браник со поголема димензија
 • Прилагодлив алуминиумски држач за мотор
 • Можност за едноставно надградување
Размер
1/18
Тип на возило
Пустински Камионет
Тип на погон
4WD
Тип на мотор
Big Brushed M370
Работна фреквенциија 2,4 GHz
Тип на батерии
6 келии 1300mAh 7.2V NiMh
4 x AA
Погодна површина
Сите површини
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.