4WD "Monster" камионет - DROMIDA MT4.18

DID-C0042
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DROMIDA

"Monster" камионет со погон на четири тркала и максимална брзина од 32km/h+.

7.197 ден
(вклучено ДДВ): 1.097,85 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Искористете ги предностите и перформансите на DROMIDA теренските возила со MT 4.18. Цврсти како и камењата по кои ќе возите, брзо ве впушта во секаква акција. Поставете ги АА батериите во далечинското, наполнете ја батеријата на возилото и спремни сте за забава.

Со MT 4.18 возењето теренско возило е полесно од било кога. Доаѓа склопено, комплетирано со се што ви е потребно. Нема потреба ништо да склопувате и дополнително да купувате, само притиснете на копчето за гас и возете!

 

Карактеристики:

 • Анти-шок Big Boar со масло
 • Водоотпорно ESC, приемник и серво управување
 • Big M370 мотор
 • 2.4GHz систем за радио контрола
 • Независно серво за управување
 • Гуми со висока тракција за подлогата
 • Погон на четири тркала
 • Комплетен сет лагери
 • Прилагодлива независна суспензија
 • Комплетен серво снимач
 • Цврсто поликарбонско куќиште
 • Диференцијал на менувач
 • Анти-шок држачи на повеќе места
 • Подолга шасија прицврстена со посебни држачи
 • Преден/заден браник со поголема димензија
 • Прилагодлив алуминиумски држач за мотор
 • Можност за едноставно надградување
Размер
1/18
Тип на возило
"Monster" Камионет
Тип на погон
4WD
Тип на мотор
Big Brushed M370
Работна фреквенциија 2,4 GHz
Тип на батерии
6 келии 1300mAh 7.2V NiMh
4 x AA
Погодна површина
Сите површини
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.