2WD пустинско баги - ARRMA RAIDER MEGA

AR-102602
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ARRMA

Пустинско баги со погон на две тркала и максимална брзина од 48km/h+.

11.995 ден
(вклучено ДДВ): 1.829,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Сите ARRMA возила се опремени со се што ви е потребно за супер акција, директно од пакувањето. 

Високо квалитетни 2.4GHz приемник и предалател, тркала, гуми со високи преформанси, водоотпорно ESC, серво управување, супер ефикасна NiMh батерија, адаптер за напојување, се ова претставува стандардна опрема. Се што ви треба е чувство за авантура и апетит за забава. 

Електронскиот систем за контрола на брзината е целосно водоотпорен со серво управување и радио приемник така што возењето по тешки терени и екстремни услови нема да претставува никаков проблем. Дожд, кал, снег, прашина и било што друго не претставува пречка. Водоотпорната електроника е спремна за акција. 

Дизајнирани за да бидат брзи, ARRMA возилата ви овозможуваат да напредувате во областа на автомобили на далечинска контрола, со пристап до поголема моќност за побрзи перформанси. Со лесен пристап за надградба добивате постепено зголемување на потенцијалот на вашето возило на начинот на кој растат вашите вештини. 

Размер
1/10
Тип на возило
Пустинско Баги
Тип на погон
2WD
Тип на мотор
MEGA Brushed 540
Електронски ситем за контрола на брзина
35A водоотпорен
Работна фреквенциија 2,4 GHz
Тип на батерии
6 келии 2000mAh 7.2V NiMh
4 x AA
Погодна површина
Сите површини
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.