4WD Баги - DROMIDA BX4.18BL

DID-C0053
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DROMIDA

Баги со погон на четири тркала и максимална брзина од 48km/h+.

10.904 ден
(вклучено ДДВ): 1.663,32 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Застанете позади воланот на BX4.18BL багито и осетете ја возбудата од лудите брзини. Моќниот "brushless" систем испорачува неверојатни перформанси, кои може да бидат подобрени уште повеќе доколку користите LiPo батерија (опционално). Цврстата конструкција комбинирана со погон на сите четири тркала значи дека ќе можете да го возите багито со голема сигурност, и доаѓа комплетно составено со се што ви треба. Со само 25cm должина, овој теренец може да го возите на подот ва вашата гаража или на отворено. 

Размер
1/18
Тип на возило
Баги
Тип на погон
4WD
Тип на мотор
5300kV brushless
Електронски ситем за контрола на брзина
25A водоотпорен
Работна фреквенциија 2,4 GHz
Тип на батерии
6 келии 1300mAh 7.2V NiMh
Погодна површина
Сите површини
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.