Квадкоптер

JAM-422006
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
JAMARA
Код од Произв.: JAM-422006
Квадкоптер, Дрон, Камера, 720p, 360 ° флип
9.990 ден
(вклучено ДДВ): 1.523,9 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Дрон со вградена камера. Зачувајте ги Вашите слики и видеа на вклучената картичка од 4GB. Можете да летате со различни брзини и да правите трикови, односно да се преврти или да лета во турбо мод.

 

Карактеристики:

 • Компас кој се прикажува на далечинското
 • HD камера со можност за снимање и 4GB SD картичка
 • 360° превртување во сите насоки
 • Стабилизација во 6 оски
 • 4 канално 2.4GHz далечинско
 • Цврсти и лесно ABS куќиште
 • 4 моќни мотори со елиси со 3 перки
 • Брзина до 40Km/h
 • 2 различни модови на работа: спор и брз
 • Турбо функција
 • Заштита за елисите
Време на летање 7 min
Работна фреквенција 2,4 GHz
Камера
Да
Капацитет 1.200 mAh
Тип на батерија
7.4V LiPo
Работна фреквенција на далечинско 2,4 GHz
Димензии 650x158 mm
Тежина 508 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.