Квадкоптер

JAM-422029
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
JAMARA
Код од Произв.: JAM-422029
Квадкоптер, Дрон, Камера, 720p, 120 °, 360 ° флип
3.475 ден
(вклучено ДДВ): 530,08 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

WideAngle Altitude користи поглед во прво лице за воздухопловни авантури. Опремен е со WiFi HD мини камера (120° широк агол) контролирана преку апликација која прави чисти слики и 720p видео во реално време. Трите модови на летање го прават идеален за сите корисници. Со жироскоп со шест оски се овозможува супериорна стабилизација. SLT радио системот (далечинското) има копче за автоматско превртување така што пилотите ќе можат да прават професионали превртувања со отстранета камера.

 

Карактеристики:

 • Прилагодување на висина
 • Електронска контрола на насока: рачки
 • 120° широк агол
 • WiFi FPV HD камера (720p) со фото/видео функција
 • Слот за SD картичка 4GB (вклучена)
 • 360° флип салто
 • Стабилизација во 6 оски жироскоп со прилагодување на висина
 • LED светло (две бои) за индикација на насока и слаба батерија
 • 2,4 GHz работна фреквенција
 • Цврста и лесна пластична рамка
 • 4 моќни моторчиња со високи перформанси
 • До 40 Km/h брзина
 • 3 мода на летање (спор, среден и брз)
 • Вграден држач за паметен телефон (10cm) на далечинското
 • Се контролира преку апликација или контролер
 • Асистенција при полетување и слетување
 • Полнење и пренос на податоци преку USB кабел
 • Лесно и брзо полнење
 • Со Г-сензор
 • Користење ВР наочари преку апликација за паметен телефон (Splitscreen VR Mode)
 • Уникатно FPV искуство
 • Следење зададена насока
Брзина на летање 11 m/s
Време на летање 7 min
Работен опсег 100
Работна фреквенција 2,4 GHz
Камера
Да
Резолуција
1MP
Агол на гледање 120 °
Капацитет 520 mAh
Тип на батерија
3.7V LiPo
Димензии 200x40 mm
Тежина 60 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.