R/C Хеликоптер

JAM-410026
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
JAMARA
Код од Произв.: JAM-410026
R/C Хеликоптер, Lupo
369 ден
(вклучено ДДВ): 56,29 ден
Б.Исп.одЛагер
w

R/C хеликоптер со сензор за контрола на висина при летање.

 

Карактеристики:

  • Автоматска контрола на висина при летање со инфраред сензор
  • LED светло
  • 2 решетки за стабилизација
  • Флексибилни елиси на роторите
Тип на батерија
3.7V LiPo
Капацитет 75 mAh
Димензии 110x20 mm
Тежина 20 g
Материјал
пластика
Тип на батерии
Lithium-Pol
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.