R/C Брод

JAM-040630
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
JAMARA
Код од Произв.: JAM-040630
R/C Брод Глисер, FIN255, 30km/h
4.928 ден
(вклучено ДДВ): 751,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Тркачки брод (глисер) со безбедносна функција и пропелери кои работат само во вода. Бродот може да се превртува додека е во вода и достигнува максимална брзина до 30km/h.

 

Карактеристики:

  • За надворешна употреба
  • Напојување за бродот: Li-Ion 7.4 V 700 mAh
  • Напојување на трансмитерот: 6x AA
  • Работна фреквенција: 2.4GHz
  • Време на работа: 10-15min
  • Материјал: пластика / метал
  • Тежина: 296g
  • Боја: жолта
Тип на батерија
7.4V LiPo
Капацитет 700 mAh
Тежина 296 g
Материјал
пластика/метал
Работна фреквенциија 2,4 GHz
Тип на батерии
AA
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.