ESD Шрафцигер

640690-GTX
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GEBRA

ESD Шрафцигер торкс TX06.

172 ден
(вклучено ДДВ): 26,24 ден
Беспл. Испор.
w

Шрафцигер со електростатско празнење, ѕвездаст - Торкс ТХ06.

При работа на електронски компоненти, електростатското празнење може да доведе до оштетување или уништување на осетливите полупроводници или други компоненти.
Затоа, безбедносните мерки при работа на електростатски чувствителни компоненти се императив.

Шрафцигерите со електростатско празнење GEBRA, нудат дополнителна и исклучителна заштита во ЕЅD-области (ESD = Electro Static Discharge).

Xonic ESD / EGB шрафцигерите се произведени и тестирани во согласност со DIN 91.953, како и DIN EN 100-015/1.

 

Карактеристики:

  • Изработен од Хром-Ванадиум челик
  • Хромиран врв
  • Обоена капа за лесна идентификација на типот на шрафцигер
  • Oска со црн врв
  • Вртлива капа
  • Примена во електроника и прецизна механика
Тежина 17 g
Должина на рачки 100 mm
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.