USB Микроскоп

WEL.51383599
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0051383599N

USB Дигитален Микроскоп.

60.841 ден
(вклучено ДДВ): 9.280,83 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

USB рачен микроскоп со дигитална камера и подесувачки сталак.

Висококвалитетниот микроскоп со дигитална камера и USB интерфејс е економично решение за задачи кои бараат различни зголемувања. Наменета за употреба како дел од работна станица, за контрола на квалитетот на работењето или за образовни цели. Сликата на објектот кој е предмет на испитување може да се пренесе како дигитална фотографија или видео на вашиот компјутер преку USB кабел и се прикажува во најситни детали. Металното куќиште на микроскоп има ESD заштита.
Микроскопот е идеален за индустриски апликации.

 

Kарактеристики:

  • Резолуција: 1280x1024Mp
  • Интерфејс: USB 2.0
  • Зголемување: 20x од - 90X
  • Video frame rate: до 30fps
  • Осветлување: 8 вградени Hightech LED диоди
  • Софтверско вклучување-исклучување на LED-диодите
  • Формат: BMP, JPG, AVI
  • Димензии: (100x32)mm
  • Должина на кабел: прибл. 1,8m
  • ESD заштита
Дигитален зум 90 x
Резолуција на фотографска слика 1,3 Mpix
Комуникација со PC
Да
USB Конекција
USB2.0
Резолуција на фотографија 1280 x 1024 pix

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.