Kлешта, алигатор 8703125

KP-8703125
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: 87 03 125

“Водоводџиска“ клешта, 125mm.

2.280 ден
(вклучено ДДВ): 347,8 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

8703125 “Водоводџиска“ клешта, алигатор 125mm.

Нема повеќе да трошите време за претходно поставување на потребната големина на отворот. Само позиционирајте ја горната вилица на работното место, притиснете го копчето и приближете ја долната вилица, неверојатно едноставно.

 

Карактеристики:

 • Со притискање на копчето се прилагодува кон работното место
 • Фино подесување за оптимално прилагодување кон различни работни површини со удобна рачка
 • Само-заклучувачки на цевки и навртки: без пролизгување на работното површина и со употреба на многу малку сила
 • Работните површини се со посебно зацврснати заби, забите со приближна цврстина 61HRC: висока отпорност на абење и стабилен стисок
 • Спојка дизајнирана за висока стабилност, благодарение на двојната водилка
 • Хром ванадиум електричен челик, зајакнати, прекалени во маслена постапка
 • Број на позиции за прилагодување: 13
 • Капацитет за цевки: Ø 1инч
 • Капацитет за навртки: 27mm
 • Капацитет за цевки: Ø 25mm
 • Должина на рачки: 125 mm
Должина на рачки 125 mm

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.