LED Рефлектор

BN-1173080
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BRENNENSTUHL

LED Рефлектор, 10W, 1000lum.

2.990 ден
(вклучено ДДВ): 456,1 ден
Беспл. Испор.
w

Преносливо рефлектирачко LED светло, 10W, 1000lm.

Светилка на полнење за употреба во затворени простории и на отворено, IP54.

 

Карактеристики:

 • Постојана бела светлина, дури и во области без електрична мрежа.
 • Водоотпорен.
 • Опремен со интегрирана заштита од преполнување и од целосно празнење, како  и индикатор за полнење на батеријата.
 • Со прекинувач за вклучување/исклучување.
 • 2 нивоа за регулирање на светлината: 100% и 50% (safe-energy).
 • Powerbank функција: USB приклучок за полнење за уреди со USB, како што се паметни телефони, MP3 плеери, GPS итн.
 • Полнење преку микро USB конекција (5V, 1A), вклучен USB кабел.
 • Куќиште изработено од лиен алуминиум, заштита на рабовите од висококвалитетна пластика.
 • Отпорност на удари и отпорност од падови до 2m.
 • Стабилна, повеќестепенска, рамка на преклопување.
 • Со робустна торба за безбеден транспорт.
 • Содржи вградени LED светилки.
 • Светлосната единица не може да се замени.
 • Моќност: 10W
 • Светлосен флукс: макс. 1000lm
 • Време-траење на светлината:  3 часа (100%) / 6 часа (50%)
 • Батерија на полнење: Li-Ion 3,7 V / 4400 mAh
 • Температура на боја: 6500K
Светлосен флукс 1.000 lm
Работен век до 6 h
Напон 3,7 V
Димензии 180x70x265 mm
Тежина 1.133 g
IP заштита
IP54
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.