Алатка за конектори

HART.REM01
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HARTING

Алатка за отстранување на пинови.

828 ден
(вклучено ДДВ): 126,31 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Алатка за отстранување на пинови од конектори.
Алатката за отстранување се вметнува во слотот во соодветната заоблена шуплина. Ова дејство ја притиска пружината која го држи контактот и контактот може лесно да се извлече со благо повлекување на жицата. Ова дејство нема да предизвика оштетување на контактот или жицата, кој потоа може да се репозиционира / реконструира доколку е потребно.

Должина на рачки 44 mm
Тежина 2 g
Димензии 4,5 mm
Должина 69,5 mm

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.