Безбедносна трака

RND 605-00009
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Фотолуминисцентна безбедносна трака, 50mm, 10m.

1.995 ден
(вклучено ДДВ): 304,32 ден
Беспл. Испор.
w

Фотолуминисцентна безбедносна трака.

Производот има бескрајна примена, но насочените ознаки со стрелки во комбинација со светлечките својства во темница може да ги потенцираат излезот, точките на излез, пристапните правци и да обезбедат упатства по ходниците и кон горенаведените области.
Траката е од ткаенина со фотолуминисцентна лента која одлично сјаје во темница. во однос на перформансите на сјајот, траката е на средина помеѓу стандардната излезна лента и лентата за обележување со висок квалитет. Стандардите за фотолуминисценција се одлични и обезбедуваат околу 4-6 часа сјај врз основа на стандардно полнење.

 

Карактеристики:

  • Самолепливата пластична основа е фотолуминисцентна
  • Песокот се држи на филмот користејќи флексибилна смола; смолата е импрегнирана со фотолуминисцент, свети во темница
  • Ширина: 50mm
  • Должина: 10m
Должина 10 m
Ширина 50 mm
Боја
 светло зелена
 црна
Тежина 300 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.