Безбедносна трака

RND 605-00006
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Фотолуминисцентна безбедносна трака, 50mm, 18.3m.

3.650 ден
(вклучено ДДВ): 556,78 ден
Беспл. Испор.
w

Фотолуминисцентна безбедносна трака.

Идеална за одбележување и нагласување на критични области и особено оние склони кон прекин на електричната енергија.
Преку ден нелизгачката трака сјае со блага зелена нијанса, во темница или во било кое сценарио без светло, емитира бела светлина. Фотолуминисцентната безбедносна тракат може да се полни со природни или вештачки извори на светлина. Времетраењето на емисијата на светлина варира во зависност од количината на примената светлина. Таа обично се ослободува во период од неколку часа. Ниту еден од фотолуминисцентните материјали не содржи никакви радиоактивни производи, па затоа може да се користи во многу средини.

 

Карактеристики:

  • Самолепливата пластична основа е фотолуминисцентна
  • Песокот се држи на филмот користејќи флексибилна смола; смолата е импрегнирана со фотолуминисцент, свети во темница
  • Ширина: 50mm
  • Должина: 18,3m
Должина 18 m
Ширина 50 mm
Тежина 800 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.