Безбедносна трака

RND 605-00008
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Безбедносна трака со

Фотолуминисцентна лента.

2.350 ден
(вклучено ДДВ): 358,47 ден
Беспл. Испор.
w

Безбедносна трака со фотолуминисцентна лента.

Идеална за одбележување и нагласување на критични области, особено оние склони кон прекин на електричната енергија.

Безбедносната трака со сјајна линија е најекономичен фотолуминисцентен материјал за заштита од лизгање. Употребата на нашата црна стандардна безбедносна рачка обезбедува врвни нивоа на триење;  коефициентот на триење е многу поголем од било која постоечка регулација. Нелизгачката трака во споредба со фотолуминисцентна сигурносна трака не изгледа валкано. Флуолуминисцентната лента е со светло-зелена боја, зелената нијанса лесно може да изгледа валкана, секој абразивен материјал лесно ја привлекува нечистотијата, прашината, загадувач итн.

 

Карактеристики:

  • Самолепливата пластична основа е фотолуминисцентна
  • Песокот се држи на филмот користејќи флексибилна смола; смолата е импрегнирана со фотолуминисцент, свети во темница
  • Ширина: 50mm
  • Должина: 18,3m
Должина 18 m
Ширина 50 mm
Боја
 светло зелена
 црна
Тежина 600 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.