Безбедносна трака

RND 605-00003
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Безбедносна трака, 50mm, 18.3m.

1.795 ден
(вклучено ДДВ): 273,81 ден
Беспл. Испор.
w

Стандардна безбедносна трака, жолта.

Дизајнирана за да овозможи задржување(не-лизгање) во разни апликации, ако правилно се примени, дури и во присуство на масла, вода или други загадувачи. Совршена за пешачки сообраќај или лесни возила.
Производот е од цврст, издржлив самолеплив материјал за противтежа за апликација во широк спектар на области. Материјалот е прицврстен на самолеплива пластична основа. Лепилото е чувствително на притисок и е заштитено со силиконски третирана хартија. Горната површина се состои од абразивни честички на алуминиум оксид, кои се залепени со полимерна смола. Пред поставување, гранулите се полнат со статички електрицитет за да се постават во насока нагоре, со што се зголемува нивото на отпор-триење.

 

Карактеристики:

 • Цврсти, издржливи
 • Високо ниво на коефициент на триење
 • Лесно применлива
 • Отпорна на повеќето хемикалии кои се присутни во комерцијалните средини
 • Одговара на повеќето површини
 • Ширина: 50mm
 • Дебелина: 0,1mm
 • Димензии L x W: 18,3m x 50mm
 • Материјал: алуминиум оксид
 • Самолеплив филм
 • Боја: жолта
 • Должина: 18,3m
 • Лепак: акрилен раствор
 • Мин. Температура: -40°C
 • Макс. температура: +80°C
Должина 18 m
Ширина 50 mm
Боја
 жолта
Димензии 50x0.1 mm
Тежина 800 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.