LED траки

VARTA-16620
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VARTA

Рефлексивни LED траки.

550 ден
(вклучено ДДВ): 83,9 ден
Беспл. Испор.
w

Рефлексивни LED траки за спортување.

 

Карактеристики:

 • Две 5mm LED диоди и рефлектирачки ленти за совршена видливост
 • Еластичната лента со Велкро го олеснува прилагодувањето на должината
 • Отпорни на прскање во согласност со IPX4
 • Вклучува 2x CR2032 батерии
 • Технологија на батерите: литиум
 • Светлосен извор: LED диоди
 • Светлосен флукс: 4lm
 • Mакс. Времетраење: 25ч
 • Ознака на производителот: 16620
 • Боја: жолта
 • Материјал: ABS
 • Ознаки: CE, WEEE
 • Должина: 132mm
 • Ширина: 33mm
 • Длабочина: 20mm
 • Тежина: 47g
Работен напон 3 V
Светлосен флукс 4 lm
Работен век до 25 h
Напон 3 V
Тежина 47 g
Тип на напојување
Батерии
Број на батерии 2
Тип на батерии
CR2032
Број на LED 2
Материјал
ABS / PVC
Боја
 жолта
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.