Додаток за Кујна

NE-HM016
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis
Додаток за Кујна, Термометар за Месо, Сив, 0-200 °C
925 ден
(вклучено ДДВ): 141,1 ден
Беспл. Испор.
w

Готвењето на големи парчиња месо до перфекција ќе биде полесно со овој термометар за месо, дури и за неискусните домашни готвачи. Или користете го за да проверите дали вашето вино ја има потребната температура за сервирање.

Вметнете ја сондата во садот и за неколку секунди, внатрешната температура ви кажува дали е зготвено.

Сондата од не'рѓосувачки челик е хигиенска и лесна за чистење.

 

Карактеристики:

  • Опсег до 200 °C
  • Мерни единици во Целзиус или Фаренхајт
  • Многу лесен за користење: вклучете го и вметнете ја сондата
  • Хигиенска сонда од не'рѓосувачки челик
  • Висечка кука за лесно складирање
  • Елегантен алуминиумски дизајн

 

Пакувањето содржи:

  • Термометар за готвење
  • LR44 батерија
Тежина 80 g
Димензии 115x25x295 mm
Работна температура 0 - 200 °C
Материјал
челик
Боја
 сива
Тип на батерии
LR44
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.